1980, kuruldu.

CSA, endüstriyel kontrol cihazları ve güç elektroniği konusunda çalışmak üzere kurulmuştur.

1982, Dünya’da elektronik numaratörünü ilk üreten firma oldu.

Yaklaşık 12 yıl süre ile sadece elektronik numaratör üretimi yapan CSA, sektörün önemli pompa firmalarına çözüm ortaklığı yapmıştır.

1994, yakıt pompalarının üretimine ve ihracatına başladı.

Moskova’da bir ortaklık kurarak Rusya’da ilgili tüm sertifikaları almıştır. 1994’ten günümüze dek Moskova’da açılan 116 yeni istasyonun 48’inde tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

1996, Türkiye pazarında söz sahibi oldu.

İsmini sektörün devleri arasında duyuran CSA Türkiye'de Akaryakıt Pompalarını “komple” üreterek iç pazardan gelen talepleri karşılamaya başlamıştır.

2000, LPG Dispenseri ve İstasyon Ekipmanı üretimine başladı.

Türkiye’de LPG'nin yaygınlaşması üzerine LPG Dispenser ve servis ekipmanları üretimine başlayan CSA, petrol dağıtım şirketlerinin istekleri doğrultusunda model üretme esnekliğine de sahip olmuştur.

2010 Afyon Organize Sanayi Sitesi’nde yatırım yaptı.

CSA, artan müşteri taleplerini karşılamak için 8.500 m2 alan üzerine fabrika yatırımı yapmıştır.

Günümüz,

LPG Dispenserleri, Akaryakıt Pompaları & Dispenserleri üretimi yapmaktadır. İstasyonların ihtiyaçları doğrultusunda otomasyon ve self servis hizmetler de geliştirmektedir. CSA olarak ürünlerimiz, sunduğumuz otomasyon çözümleri ile tam ve %100 uyumlu çalışmaktadır. Ayrıca müşteri ihtiyaçları doğrultusunda her türlü malzeme / yedek parça üretimi, ithali ve ihracı şirket konuları arasındadır. Halen ticarete devam ettiğimiz Avrupa ve Afrika kıtaları ile Rusya ve Balkanlar'da şirketimizin ürünleri tercih edilmektedir.